VolkerWessels
Project-, Programma- en Verandermanagement
Bouw
02 november 2021
Hugo van Haaren – Manager ICT Solutions bij VolkerWessels
Onze divisie VolkerWessels Infrastructuur Nederland voert jaarlijks tientallen projecten uit ten behoeve van de bedrijfsonderdelen binnen het concern. We wilden de kwaliteit van onze diensten verhogen. Daarmee kwam het initiatief om een eigen projectmanagementmethode te creëren. We hebben Contakt ingeschakeld om ons hierbij te helpen. Contakt ondersteunde in de opzet en invulling van de methode. Daarnaast verzorgde Contakt training voor het ICT-team van onze divisie.
Er ontstond een nieuw team uit verschillende onderdelen van de organisatie. Een team met diverse achtergronden. We werkten samen in een dynamische omgeving waarin pragmatiek de voorkeur heeft. We waanden ons in een speelveld met veel (multidisciplinaire) projecten.
Contakt heeft als basis zijn eigen projectmanagement methode gebruikt. Samen met het management hebben zij een nieuwe project-managementmethode ontwikkeld, genaamd PROPER. Alle medewerkers zijn hierin getraind en krijgen ondersteuning van een ervaren projectmanager van Contakt Consulting.
We hebben de gewenste verhoging van kwaliteit bereikt. Er is meer structuur in projecten, eenduidigheid in projectaanpak en we spreken dezelfde ‘projecttaal’.